ROZPOCZYNAMY PRACE MODERNIZACYJNE ORLIKA
Z końcem czerwca zawarliśmy umowę na wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją kompleksu sportowego „Moje Boisko – ORLIK 2012”.
Zakres zadania obejmuje:
1) modernizację zaplecza szatniowo-sanitarnego poprzez wymianę istniejącego obiektu na nowe kontenery modułowe;
2) natrysk poliuretanowy warstwy użytkowej i malowanie linii na boisku do koszykówki i siatkówki;
3) modernizację oświetlenia poprzez wymianę istniejących opraw ze źródłami światła metalohalogenkowymi na oprawy ze źródłem światła LED;
4) wymianę nawierzchni dojść i ciągów komunikacyjnych z brukowej kostki betonowej na nową brukową kostkę betonową;
5) obsianie trawnika pomiędzy boiskiem do koszykówki a zapleczem;
6) wymianę wyposażenia na nowe, tj. bramek, koszy do gry w koszykówkę, ławek, poręczy ochronnych.
Wobec powyższego informujemy, że kompleks boisk Orlik zostaje wyłączny z użytkowania na czas prac remontowych. Wszystkim użytkownikom Orlika udostępniamy dwie murawy boiska na Stadionie Miejskim w Dobrzanach.
Na terenie pierwszej murawy wystąpią wyłączenia w użytkowaniu w okresach pielęgnacji murawy (podlewanie, koszenie, nawożenie i opryski) oraz podczas rozgrywek i treningów piłkarskich klubów sportowych z terenu Gminy Dobrzany.
Planowany termin zakończenia robót budowlanych: 25.10.2026 r.
Wykonawcą robót budowlanych będzie podmiot SOLID-STET Sp. z o.o., Sp. k. z siedzibą w Szczecinie, natomiast roboty budowlane nadzorował będzie Pan Wojciech Drewniak, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą „BUDOWAL Wojciech Drewniak” z siedzibą w Stargardzie.
Inwestycja dofinansowana w ramach środków funduszu rozwoju kultury fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” – Edycja 2025.

Wartość zadania: 966.996,82 zł
Wartość pozyskanego dofinansowania: 341.400,00 zł


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!