Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


DNI DOBRZAN 2015

DODANO: 2015-07-02 09:28:05

W dniach 27-28 czerwca na terenie Parku Miejskiego w Dobrzanach  miały miejsce coroczne uroczystości obchodów Dni Dobrzan. Organizatorem festynu była Burmistrz Dobrzan Anna Gibas oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Dobrzanach. Jako gospodarz otwarcia dokonała Burmistrz Dobrzan witając licznie grono przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości, którzy mimo licznych zawodowych obowiązków znaleźli czas aby spotkać się z naszymi mieszkańcami. W tym ważnym dla Dobrzan dnu obecnością swoją zaszczycili: Ksiądz Proboszcz Krzysztof Musiałek, Poseł na Sejm Zofia Ławrynowicz, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Witold Ruciński, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Maria Borecka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stargardzkiego Łukasz Plaskacz, Członek Zarządu Rady Powiatu Adam Chrałowicz, Kierownik Stargardzkiego Biura Powiatowego ARiMR Jacek Mysiorek, Burmistrz Recza Wiesław Łoński, Zastępca Burmistrza Suchania Bartłomiej Dąbek, Dyrektor ZSP w Dobrzanach Jerzy Młotkiewicz, Kierownik Posterunku Policji w Dobrzanach Grzegorz Bodys, Przedstawiciele Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Pyrzyc, Prezes Miejskiego Klubu Sportowego w Dobrzanach Wacław Czajkowski, Radio Stargard Marek Synowiecki, Przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Zalewska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej  Zbigniew Kurzymski, a także Radni Rady Miejskiej w Dobrzanach oraz Sołtysi Gminy Dobrzany.

  

W swoim przemówieniu Burmistrz Dobrzan przypomniała o jubileuszu 25-lecia samorządu terytorialnego. Wspomniała, iż samorządność w Polsce jest bardzo młoda, ale należy pamiętać, że skazała PRL na niebyt, a  dzięki ustawie o samorządzie terytorialnym sami kreujemy zmiany i podejmujemy decyzje o dalszym rozwoju i kierunkach w jakich będziemy zmierzać. Podziękowała także pracownikom Urzędu Miejskiego w Dobrzanach, pracownikom na stażach, pracownikom interwencyjnych oraz wolontariuszom za zaangażowanie związane z przygotowaniem Parku Miejskiego i miasta na uroczystość obchodów tegorocznych „Dni Dobrzan 2015”, życząc tym samym wszystkim uczestnikom  festynu odpoczynku i udanej zabawy.

Pierwszy dzień świętowania rozpoczął się programem artystycznym dla dzieci, które chętnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych oraz konkursach. Wiedzę o historii Dobrzan, a także z zakresu ekologii najmłodsi mogli sprawdzić w quizach i konkursach przygotowanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - Dobre Inicjatywy Regionu. W trakcie zabaw odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego dla dzieci i młodzieży  pn. ”Gmina Dobrzany wczoraj i dziś”. Na każdego konkursowicza czekały atrakcyjne nagrody.

W tym dniu także okazję miały zaprezentować się podopieczne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Dobrzanach pod przewodnictwem kierownika społecznego Roksany Janowicz.

Jako pierwszy na dobrzańskiej scenie - jednocześnie rozpoczynając zabawę pojawił się anglojęzyczny, coverowy zespół z Filipin „VERSE”, a także „THE POSTMAN” najsławniejszy polski Tribute Band wykonujący utwory Beatlesów.

 

Gwiazdą wieczoru sobotnich „Dni Dobrzan 2015” był artysta hip-hopowy „TEDE”, który na swój występ przyciągnął nie tylko młode pokolenie rodzimych mieszkańców, ale także publiczność z ościennych gmin. Wieczór zakończył się zabawą taneczną przy dźwiękach DJ i zespołu muzycznego „Dance & Relax Party”.

Niedzielny program cieszył się równie dużym zainteresowaniem. Już w godzinach południowych na placu Parku Miejskiego można było obejrzeć pokaz sprzętu strażackiego. Około godziny 15-tej dobrzańska publiczność śpiewała wraz z miejscowymi zespołami  ludowymi „Biesiada” i „Jezioranki”, ale prawdziwie do tańca podniósł zespół „TALKING BROTHERS”, który jest wykonawcą coverów popularnej dance'owo-popowego duetu w latach 80-tych grupy Modern Talking.

W klimat roztańczonych dźwięków płynnie przeszedł następny wykonawca goszczący na scenie niedzielnych Dni Dobrzan - zespół „IMPERIUM”, który swoja popularność zdobył już w latach 90-tych wykonując popularny gatunek muzyki disco-polo.

Ostatnią i jednocześnie wieńczącą tegoroczne obchody „Dni Dobrzan 2015”gwiazdą niedzielnego wieczoru był występ duetu NATALIA SCHROEDER & LIBER. To właśnie oni swoim koncertem zgromadzili szerokie grono słuchaczy bawiących się przy dobrze znanych przebojach.

Galeria zdjęć

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy