Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


11 listopada 2012 r. Świętem Narodowym oraz Świętem Gminy Dobrzany

DODANO: 2013-01-18 09:34:47

Dzień 11 listopada 2012 r. to szczególny dzień dla Gminy Dobrzany i jej mieszkańców. Śmiało można powiedzieć, że wpisał się w karty historii naszej małej "Ojczyzny", jaką jest Gmina.

W tym dniu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, ale nie tylko. To dzień, w którym  po wielu latach ustanowiony został herb Gminy Dobrzany, flaga, flaga stolikowa, a także banner Gminy Dobrzany oraz pieczęć Gminy Dobrzany. Ten,  jakże podniosły, moment miał miejsce na uroczystej XXII Sesji Rady Miejskiej w Dobrzanach.

Obrady Rady otworzyła jej Przewodnicząca Halina Zalewska, po czym wszyscy obecni odśpiewali narodowy hymn Polski.

Następnie Burmistrz Dobrzan Jan Prościak w swoim wystąpieniu przedstawił istotę projektu uchwały w sprawie ustanowienia herbu, flagi, pieczęci, flagi stolikowej i bannera Gminy Dobrzany oraz zasad i warunków ich używania. Sam projekt uchwały odczytała Przewodnicząca obrad. Uchwała została podjęta jednogłośnie przez pełny ustawowy skład Rady Miejskiej w Dobrzanach.

Po zamknięciu obrad wszyscy jej uczestnicy przeszli przed budynek Urzędu Miejskiego, gdzie Przewodnicząca RM Halina Zalewska wraz z Burmistrzem Dobrzan Janem Prościakiem złożyli symboliczny bukiet kwiatów pod obeliskiem, po czym wciągnęli na maszt nowo ustanowioną flagę Gminy Dobrzany.

Po tych podniosłych chwilach udano się na mszę świętą odprawioną w intencji OJCZYZNY z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI, podczas której celebrujący ją Ks. Proboszcz Krzysztof Rytwiński poświęcił herb Gminy Dobrzany, flagę oraz flagę stolikową Gminy Dobrzany.

W godzinach popołudniowych w miejscowym parku odbyła się uroczysta Wieczornica z okazji 94 rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r. Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Święto Niepodległości to powód do dumy dla nas wszystkich.

W to niedzielne popołudnie, poza wysłuchaniem okolicznościowego wystąpienia Burmistrza Dobrzan, przybyli do parku mieszkańcy mieli okazję podziwiać przedstawienie przygotowane na tą okoliczność przez dzieci Szkoły Podstawowej w Dobrzanach. Nie mogło również obyć się bez pieśni patriotycznych, a także wspólnego ogniska i pieczenia kiełbasek.

Impreza była bardzo przyjemna, a jej uczestnicy zadowoleni. Nie popsuł jej nawet drobny deszcz. Zwieńczeniem wieczornicy był pokaz sztucznych ogni.

Nie będzie chyba błędem stwierdzenie w tym miejscu, że dzień 11 listopada 2012 r., ze względu na swój charakter oraz okoliczności, jakie miały w nim miejsce, na długo pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Gminy Dobrzany i będą to miłe wspomnienia.

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Narodowy Spis Powszechny

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy