Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Dożynki w Gminie Dobrzany zakończone!

DODANO: 2022-09-13 13:12:57
Przełom sierpnia i września w polskiej kulturze ludowej to tradycyjny okres dożynek - corocznego święta plonów.
 
Nie inaczej było również na terenie naszej gminy, gdzie oprócz dożynek gminnych niemalże każde sołectwo świętowało święto plonów w swojej miejscowości, organizując dziękczynne uroczystości kościelne, a następnie spotkania integracyjne, zabawy taneczne oraz przeróżne atrakcje dla mieszkańców. 
 
Nasze sołectwa przygotowały również wieńce dożynkowe, które prezentowane i podziwiane były podczas centralnych obchodów dożynek gminnych w Dobrzanach. Wszyscy zostali uhonorowani nagrodami za trud włożony w wykonanie wieńca. Warto dodać, że mieszkańcy naszej gminy wykazują się coraz większą kreatywnością przy tworzeniu dekoracji dożynkowych - a swoją oryginalnością przyciągają oko przejezdnych. 
 
Po upalnym i pracowitym lecie - czas zasłużonego oddechu dla rolników i gospodarzy.
 
Do zobaczenia za rok!
 
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z dożynek w sołectwach gminy Dobrzany.

Galeria zdjęć

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Narodowy Spis Powszechny

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy