Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


ODPUST W CERKWII W DOLICACH

DODANO: 2022-05-24 07:07:42

Wielokulturowość w Polsce nie jest już w obecnych czasach pojęciem nowym i nieznanym, dlatego tym bardziej cieszy, że ma ona również źródło w naszej gminie. Wszystko to za sprawą prawosławnej cerkwi, która znajduję się w sołectwie Dolice.

W minioną niedzielę (22 maja) odbyła się tam uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja, w której na zaproszenie proboszcza - księdza Jarosława Biryłko udział wziął Burmistrz Dobrzan Paweł Filip. Odpust parafialny w Dolicach był wydarzeniem, które zgromadziło ludzi różnych wyznań i przekonań. W nabożeństwie uczestniczyła także liczna grupa mieszkańców naszej gminy. Po ceremonii, która miała bardzo podniosły charakter, wszystkich gości zaproszono na poczęstunek na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również atrakcji – dmuchańców dla najmłodszych, zawodów sportowych oraz przejażdżki łodzią po pobliskim jeziorze.

na zdjęciu znajdują sie cztery osoby

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Narodowy Spis Powszechny

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy