Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


OSTATNIE POŻEGNANIE BURMISTRZA DOBRZAN

DODANO: 2020-11-23 14:49:45

W dniu 21 listopada 2020 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe, zmarłej w dniu 17 listopada 2020 r.,  śp. Anny Gibas – Burmistrza Gminy Dobrzany.

Zmarłą, poza najbliższą rodziną, żegnali między innymi licznie przybyli mieszkańcy Gminy Dobrzany, poseł na Sejm RP Jarosław Rzepa, samorządowcy szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, Radni Rady Miejskiej w Dobrzanach, pracownicy Urzędu Miejskiego w Dobrzanach, delegacje Policji, Państwowej Straży Pożarnej, zakładów pracy i organizacji. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 12.00 w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Dobrzanach. Bezpośrednio przed mszą do świątyni wprowadzone zostały poczty sztandarowe:

  1. Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzanach,
  2. Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach,
  3. Wojewódzkiego i Powiatowego Zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

zdjęcie ołtarza podczas pogrzebu Burmistrz Dobrzan Anny Gibas

Homilię, poświęconą zmarłej, wygłosił, prowadzący ceremonię, ks. Proboszcz dr Bogusław Kozioł SCh. Po zakończeniu mszy, został odprawiony obrządek pogrzebowy.

Następnie uformowano kondukt żałobny, który odprowadził urnę z prochami śp. Anny Gibas w miejsce wiecznego spoczynku. Trasa konduktu wiodła głównymi ulicami Dobrzan tj. ul. Staszica i Jana Pawła II do ul. Dworcowej, a następnie na miejscowy cmentarz. W trakcie przemarszu około godz. 13.20 kondukt zatrzymał się na wysokości Urzędu Miejskiego w Dobrzanach, miejsca tak bliskiego sercu zmarłej. Był to bardzo wzruszający moment, bo przecież w tym miejscu w ostatnich 6 latach (z przerwami na chorobę) spędziła ogrom czasu.

zdjęcie przedstawia kondukt żałobny w tle Urząd Miejski w Dobrzanach   zdjęcie konduktu żałobnego. Radni i mieszkacy Dobrzan przez UM w Dobrzanach

Przy miejscu wiecznego spoczynku przedstawiciel samorządu województwa odczytał, skierowany do rodziny śp. Anny Gibas, list marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, po czym pośmiertnie odznaczył zmarłą Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Odznaczenie przekazano rodzinie zmarłej.

Następnie, w swoich wystąpieniach, Panią Burmistrz pożegnali kolejno poseł na Sejm RP Jarosław Rzepa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrzanach Wiesław Borzęcki i w imieniu pracowników Urzędu Miejskiego w Dobrzanach Sekretarz Gminy Anna Dumowska.

Na mogile śp. Anny Gibas złożone zostały niezliczone ilości kwiatów i zapłonęły znicze, oświetlając drogę Jej dalszej wędrówki.

zdjęcie mogiły zmarłej Burmistrz Dobrzan Anny Gibas

 

 

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Narodowy Spis Powszechny

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy