Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


AKTYWNE FERIE W ŚWIETLICACH

DODANO: 2019-02-18 08:39:33

Ferie zimowe za nami. Bardzo aktywnie spędziły je dzieci uczęszczające do placówek wsparcia dziennego na terenie Gminy Dobrzany.  Wyjazdy i atrakcje urozmaiciły wolny czas m.in. dzieci z Ogniska wychowawczego TPD Lutkowo, które uczestniczyły w wycieczce do kina SCK na bajkę „Ralph demolka w internecie” oraz do Mcdonalda. Wiele radości przyniósł także dzień z XBoxem, dzień pizzy oraz bal przebierańców. Wolny czas wypełniały gry planszowe.

Dzieci z Ognisk TPD Bytowo i Dolice miały zaszczyt gościć Pana Wiesława Borzęckiego, leśniczego z Nadleśnictwa w Dobrzanach. Pogadanka na temat lasów i zwierząt w nich żyjących spotkała się z dużym zainteresowaniem podopiecznych. Szczególny entuzjazm wzbudził temat wilków, które od niedawna żyją w naszej okolicy.

Ciekawostki z fascynującego świata pszczół i ich środowiska opowiadał kolejny zaproszony gość, człowiek z pasją, pszczelarz i rzeźbiarz Pan Zbigniew Krauze. Zaproszeni goście zostali poczęstowani samodzielnie upieczonymi kruchymi ciasteczkami wykonanymi w czasie zajęć kulinarnych przez dzieci w Bytowie.

Młodzież z Białej wybrała się na wycieczkę do pizzeri, natomiast w świetlicy chętnie brała udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych oraz grach planszowych. Własnoręcznie upieczone muffinki oraz ciasto marchewkowe smakowały wybornie.

Zwieńczeniem ferii był wspólny wyjazd dzieci z ognisk wychowawczych w Bytowie, Błotnie, Ognicy, Dolic i Białej do szczecińskiego parku trampolin "Fun Jump" oraz do Mcdonalda. Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem zajęć czuwały wychowawcy grup Pani Ilona Gancarz, Pani Mariola Misiek, Pani Anna Kwiatkowska oraz Pani Patrycja Grochalska.

Galeria zdjęć

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Narodowy Spis Powszechny

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy