Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


DODANO: 2018-05-09 13:52:12

Regulamin konkursu kulinarnego "Jedz ryby będziesz zdrów- najsmaczniejsza potrawa z ryb słodkowodnych”

w ramach imprezy „Piknik Rodzinny z rybką w tle”

 

I. INFORMACJE OGÓLNE

1. Organizator i wykonawca konkursu - Stowarzyszenie „WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie ul. Rynek Staromiejski 5, 73-110 Stargard.

2. Termin – 9 czerwca 2018 r. przy zbiorniku wodnym SICINA w Pyrzycach.

3. Temat konkursu: Jedz ryby będziesz zdrów - najsmaczniejsza potrawa z ryb słodkowodnych.

4. Cele konkursu:

-promocja tradycyjnych, lokalnych przepisów kulinarnych

- propagowanie bogactwa i różnorodności zachodniopomorskich tradycji kulinarnych

-wzrost spożycia ryb jako produktu lokalnego, uwydatnienie walorów smakowych potraw z ryb słodkowodnych

-aktywizacja mieszkańców z terenu Lokalnej Grupy Działania

II. ORGANIZACJA KONKURSU

1. Udział w konkursie powinien być poprzedzony zgłoszeniem uczestnictwa – wzór formularza zgłoszeniowego stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego dysponowania recepturami na zgłoszone do konkursu potrawy i ich wykorzystania do działań związanych z promocją regionu.

3. Organizator zapewnia uczestnikom miejsce do zaprezentowania potraw konkursowych.

III. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Konkurs adresowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń lokalnych i mieszkańców terenu Stowarzyszenia „WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie, którzy interesują się kuchnią regionalną, pasjonują się gotowaniem i chcą pokazać swój talent kulinarny szerokiej publiczności.

2. Tematem przewodnim konkursu są tradycyjne, lokalne potrawy z ryb słodkowodnych z lokalnych jezior i stawów ( karp, sandacz, lin, sieja, sielawa).

Świeże ryby (w ilości do 3 kg) zostaną dostarczone zgłoszonym uczestnikom konkursu lub odebrane przez uczestnika we wskazanym miejscu dystrybucji. Preferowany rodzaj ryby uczestnik zaznacza w formularzu zgłoszeniowym. Rodzaj ryby uwarunkowany jest od dostępności w tym okresie. Koszt pozostałych składników potraw ponosi uczestnik.

3. Organizator nie zwraca uczestnikom kosztów udziału w konkursie.

4. W konkursie mogą wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia z obszaru LGD, zarówno mieszkańcy jak i reprezentacje kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń.

  1. Zgłoszenia można dokonać osobiście w Stowarzyszeniu „WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju, telefonicznie tel. 91-578-43-78 lub mailowo – email: wir-lgd@wp.pl do dnia 23 maja 2018 r..

6. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego do konkursu z oświadczeniem na przetwarzanie danych osobowych i rozpowszechniania wizerunku i przeniesienia praw autorskich - załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.

7. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. Limit w konkursie - 20 uczestników.

5. ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU

1. Oceny potraw oraz wyboru zwycięzców dokona komisja konkursowa.

2. Potrawa powinna być odpowiednio przygotowana do prezentacji na półmisku/talerzu. Do potrawy powinien być dołączony jej opis zawierający nazwę potrawy i przepis przygotowania.

3. Jury po degustacji i ocenie nagrodzi najlepsze potrawy, zwycięzcy otrzymają nagrody.

4. Wszystkie potrawy biorące udział w konkursie, mają szansę zostać umieszczone w publikacji z przepisami kulinarnymi wydanymi w ramach realizowanego projektu współpracy. O tym, które potrawy znajdą się w informatorze zdecyduje Organizator.

5. Kryteria oceny potraw obejmują:

a) Wygląd/Estetyka - od 1 do 5 pkt.

b) Smak - od 1 do 5 pkt.

c) Oryginalność - od 1 do 5 pkt.

d) Tradycyjność przepisu - od 1 do 5 pkt.

6. NAGRODY

1. Dla pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe w formie sprzętu agd o zróżnicowanej wartości i dwa wyróżnienia nagrodzone sprzętem agd. Wszystkie nagrody o łącznej wartości 1 975 zł

3. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia – fartuszki i skrobaczki do ryb.

7. PROMOCJA WYNIKÓW KONKURSU

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej Stowarzyszenia „WIR”-Wiejska Inicjatywa Rozwoju. Uczestnicy konkursu powinni wyrazić pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) i rozpowszechnianiu wizerunku zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ( Dz. U. z 2006 nr 90 poz. 631.) dla potrzeb niezbędnych do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 w tym na potrzeby organizacji i promocji konkursu.

formularz  zgłoszenia do konkursu

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy