Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Fotorelacja z zakończenia projektu "Na dworze, ale pod dachem" realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dobrzan "Złoty Szpon"

DODANO: 2022-08-17 08:31:36

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej wramach poddziałania 19.2„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

WYDARZENIE  REKREACYJNO - SPORTOWE

W dniu 28 lipca 2022 roku w „Parku nad Rzeczką” w godz. 17:00 - 19:30 odbyło się wydarzenie rekreacyjno-sportowe podsumowujące projekt Grantowy pod nazwą:

„Na dworze, ale pod dachem”

W ramach projektu w „Parku nad Rzeczką”  w Dobrzanach przy ul. Parkowej na dawnym miejscu, gdzie kiedyś był pawilon wystawienniczy – utwardzono powierzchnię polbrukiem i postawiono drewnianą wiatę, pokrytą blachą. Założono na słupie elektrycznym monitoring – kamerę i na parkowym parkingu zamontowano Stację Naprawy Rowerów.  Wartość projektu:  49 907,00 zł. Założeniem projektu było utworzenie miejsca do organizacji kameralnych spotkań, koncertów i imprez rodzinnych na dworze, ale pod dachem. W związku z rozwijającą się turystyka rowerową park staje się miejscem przerwy i wypoczynku w podróży, a przy tej okazji na zamontowanym urządzeniu można sprawdzić  sprawność roweru.

Na podsumowanie projektu przybyli mieszkańcy gminy Dobrzany oraz goście, ponad 60 osób. Przy pięknej pogodzie w scenerii starego parku Panie z Biblioteki w Dobrzanach zorganizowały konkursy dla najmłodszych, którym kibicowali rodzice i goście. Rywalizacje przeprowadzono pod nowo wybudowaną wiatą jak i na trawniku przed oraz na asfalcie poprowadzonym w parku. Dzieci uczestniczyły w takich zawodach jak nawijanie „makaronu”, łowienie rybek, rzucanie lotkami i in.  Najmłodsze dzieci malowały rysunki kolorową kredą na asfalcie. Każde dziecko otrzymało skromną nagrodę. Po zakończeniu zawodów wszyscy zostali zaproszeni na łąkę do ogniska, gdzie mogli upiec sobie kiełbasę na patyku. Dzieciom pomagali rodzice przy pieczeniu.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły przy realizacji projektu.

    Fotorelacja z imprezy poniżej.

dach wiaty z tablicą informacyjną

czytaj więcej →

Jesień w Parku nad Rzeczką

DODANO: 2021-11-15 09:03:25

W dniu 13 listopada 2021r  na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Dobrzan „Złoty Szpon” chętni mieszkańcy pomagali grabić liście w Parku nad Rzeczką.

W ciągu wyznaczonych godzin, w różnym czasie w sumie pracowało 15 osób. Były osoby, które pomagały przez 2 godziny, ale i takie co były przez 5 godzin. Udało się wygrabić niewielką część Parku, wywieść część liści na kompost i zapełnić ponad 40 worków na bioodpady. Pomocnicy mogli przez cały czas liczyć na gorące napoje i coś słodkiego. Na zakończenie o godz. 15:30 osoby, które pracowały do końca, mogły przy rozpalonym ognisku ogrzać się i upiec kiełbasę, napić gorącej herbaty, kawy.

 Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

park w liściachgrzyby w parkupark wygrabiony z liści

czytaj więcej →

Towarzyszo Przyjaciół Dobrzan "Złoty Szpon" zaprasza

DODANO: 2021-11-04 10:03:46

       Jesień w Parku nad Rzeczką

    „Każda pora roku jest piękna, ale uporządkowany Park jest najpiękniejszy.”

ZAPROSZENIE

     Towarzystwo Przyjaciół Dobrzan „Złoty Szpon”
zaprasza
chętne osoby w sobotę 

 13 listopada 2021 r

         do  Parku  nad  Rzeczką  na  grabienie  liści

              w  godzinach  od  11:00 do 16:00.

        Zapraszamy całe rodziny w dogodnej porze,  

                       ( jeśli jest możliwość to z własnymi grabiami )

       członkowie Towarzystwa obecni będą w/w czasie.

      Na zakończenie będzie ognisko i pieczenie kiełbasy.

                          

  

czytaj więcej →

Wiosenne prace w "Parku nad Rzeczką"

DODANO: 2021-04-28 07:13:34

Przy pięknej wiosennej pogodzie w dniu 20 kwietnia 2021r na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Dobrzan „Złoty Szpon” grupa mieszkańców Dobrzan pomagała przy grabieniu liści w Parku nad Rzeczką. Przybyły całe rodziny, rodzice z własnymi narzędziami wygrabili część Parku, a najmłodsi bawili się na nowym torze sprawnościowym. W przerwie prac było ognisko i pieczenie kiełbasy, można było napić się gorącej herbaty, kawy.

czytaj więcej →

Relacja z otwarcia toru w Parku nad rzeczką

DODANO: 2021-04-19 08:57:23

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

Działanie animacyjne realizowane w ramach projektu pn. „Społeczna Rewitalizacja” realizowanego zgodnie z umową o dofinansowanie: RPZP.07.00-32-K102/18-00

Działanie animacyjne, służące włączeniu społeczności lokalnej w proces rewitalizacji poprzez realizację lokalnego przedsięwzięcia wraz z wydarzeniem animacyjnym w ramach projektu pn. „Społeczna Rewitalizacja” na terenie gminy Dobrzany.

 

W dniu  17  kwietnia  2021 r. (sobota)  o godz. 13:00  w  Parku nad Rzeczką  w  Dobrzanach

ul. Parkowa zakończono i  podsumowano działanie animacyjne w ramach projektu  pod nazwą:

„ Tor  sprawnościowy  dla  małych  i  większych ”

Przy pięknej pogodzie i w reżimie covidowym (maseczki) odbyło się spotkanie z mieszkańcami na torze sprawnościowym. Nasi najmłodsi pokonywali tor sprawdzając swoje umiejętności pod okiem   rodziców, a w szczególności mam.

Panie ze Stowarzyszenia „Przyjazna Wieś Bytowo” przygotowały poczęstunek dla gości:

kiełbaski pieczone nad ogniskiem, gorącą zupę gulaszową, a także własnoręczne upieczone słodkości babeczki z czekoladą i chrusty oraz kawę lub herbatę.

Oczywiście spotkanie nie przebiegałoby tak sprawnie gdyby nie członkinie Towarzystwa Przyjaciół Dobrzan „Złoty Szpon” , które przygotowały ognisko i ogólnie uporządkowały teren wokół toru sprawnościowego.

 

    Poniżej fotorelacja ze spotkania: 

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Narodowy Spis Powszechny

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy