Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Informacja

DODANO: 2019-07-15 11:16:08

Informacja

 

W związku z rozpoczynającymi się żniwami informuję, że zgodnie z Wytycznymi dla komisji powołanych przez Wojewodę dot. ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę Komisja powołana przez Wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód dokonuje szacowania szkód - w terminie do dwóch miesięcy od dnia zgłoszenia przez producenta rolnego powstania szkód – nie później jednak niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji i nie wcześniej niż od wschodów upraw.

Nawiązując do powyższego brak jest możliwości szacowania powstałych w wyniku suszy skód na podstawie pozostawionego przez producenta rolnego pasa kontrolnego.

Komisja może szacować straty tylko i wyłącznie w uprawach pozostających na gruncie.  

W związku z powyższym w przypadku gdy rolnik ma zamiar rozpocząć żniwa przed oszacowaniem szkód spowodowanych suszą powinien skontaktować się z Komisją do szacowania szkód.

Kontakt:

Doradca ZODR w Barzkowicach- Krzysztof Bukowski tel.: 797 237 576

Biuro PZDR w Stargardzie tel.: 91 573 46 03, 513 161 509

czytaj więcej →

INFORMACJA

DODANO: 2019-07-08 10:49:53

Burmistrz Dobrzan informuje, że Wojewoda Zachodniopomorski z dniem 02.07.2019 r. upoważnił powołaną Komisję do szacowania strat wywołanych występującą suszą, celem określenia wysokości szkód powstałych w uprawach położonych na terenie Gminy Dobrzany.

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy