Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


UWAGA MIESZKAŃCY DOBRZAN !!!

DODANO: 2017-07-04 14:58:23

Informujemy, że książeczki opłat za wywóz odpadów komunalnych można odbierać w Urzędzie Miejskim w Dobrzanach pok. nr 7 w godzinach pracy urzędu.
Książeczki dla mieszkańców sołectw zostały przekazane sołtysom.

czytaj więcej →

Bezpieczny wypoczynek wakacyjny

DODANO: 2017-07-01 17:40:05

Informujemy, że w specjalnej bazie internetowej prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl można sprawdzić organizatora wyjazdu. Znajdują się w niej wszelkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Ponadto wszelkich informacji może udzielić także kurator oświaty, który sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku.

Również w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają państwo bezpłatną informację, czy autokar, którym zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

Warto pamiętać także o:

  • odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak zagranicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,
  • bezpłatnej aplikacji iPolak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie www.msz.gov.pl/pl/ipolak,
  • rejestracji wyjazdu zagranicą za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić skutecznej pomocy.
  • adresach polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi) – szczególne ważne dla organizatorów wypoczynku letniego, kierowników wycieczek, wychowawców, opiekunów dzieci i młodzieży,
  • sprawdzeniu stron internetowych wszystkich kuratoriów oświaty dedykowanych wypoczynkowi.
czytaj więcej →

Grant dla Sołectwa Błotno

DODANO: 2017-06-27 08:46:00

Sołectwo Błotno otrzymało 10 tys. zł dotacji z programu „Granty Sołeckie 2017”. Umowy podpisali w dniu  22 czerwca 2017 r. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Burmistrz Dobrzan Anna Gibas oraz Sołtys Sołectwa Błotno Agnieszka Pasierbiewicz. Dofinansowanie uzyskał projekt pn. renowacja cmentarza poniemieckiego z okresu XIX – XX w.  w ramach, którego m.in. zostanie odnowione kamienne ogrodzenie, utworzone alejki, odrestaurowany pomnik.

 

czytaj więcej →

Dni Dobrzan za nami...

DODANO: 2017-06-26 15:07:15

W dniach 24-25 czerwca na terenie Parku Miejskiego w Dobrzanach miały miejsce coroczne uroczystości obchodów Dni Dobrzan. Organizatorem festynu była Burmistrz Dobrzan Anna Gibas oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Dobrzanach. Otwarcia dokonała Burmistrz Dobrzan witając licznie grono przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości.

Pierwszy dzień rozpoczął się programem interaktywnym dla dzieci „Bajkowe podróże”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach i animacjach. Sobotni wieczór uświetniły występy zespołów Michał Milowicz & zespół Yago, który zagrał największe przeboje muzyki rozrywkowej oraz „Summer Night” prezentujący muzykę disco polo. Dzień zakończył się dyskoteką „Pod chmurką” z gwiazdą „Pesos Sax Fighter & DJ”.

Niedzielny program cieszył się równie dużym zainteresowaniem. Już w godzinach południowych dobrzańska publiczność śpiewała wraz z miejscowymi zespołami ludowymi „Biesiada” i „Jezioranki”. W tym dniu miały okazję zaprezentować się podopieczne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Dobrzanach pod przewodnictwem kierownika społecznego Roksany Janowicz. Następnym wykonawcą goszczącym na scenie niedzielnych Dni Dobrzan był Ryszard Sawicki. Natomiast zespół „San Remo” uświetnił obchody miasta prezentując włoskie przeboje. Ostatnią i jednocześnie wieńczącą obchody „Dni Dobrzan 2017” gwiazdą niedzielnego wieczoru był występ Dawida Kwiatkowskiego z zespołem. To właśnie oni swoim koncertem zgromadzili szerokie grono słuchaczy bawiących się przy dobrze znanych fanom Dawida przebojach.

 

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy