Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Dożynki w Sierakowie i Bytowie

DODANO: 2021-09-06 12:24:22

W dniu 4 września br. odbyły się dożynki w sołectwach Sierakowo oraz Bytowo.

Burmistrz Dobrzan wraz z małżonką oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrzanach najpierw udali się do Sierakowa, gdzie Pani Sołtys Bożena Linhard przywitała gości dożynkowym chlebem oraz zaprosiła na poczęstunek. Następnie Burmistrz z małżonką i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrzanach udali się do sołectwa Bytowo, gdzie uczestniczyli we mszy św. dziękczynnej, celebrowanej przez ks. Proboszcza Bogusława Kozioła. Po mszy skorzystali z zaproszenia Sołtys Bytowa Pani Izabeli Gwóźdź i udali się na biesiadę.

czytaj więcej →

Spotkanie

DODANO: 2021-09-03 13:53:21

W imieniu Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego serdecznie zapraszam na spotkanie z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawicielami samorządu terytorialnego z terenu powiatu stargardzkiego i Miasta Stargard, które odbędzie podczas posiedzenia Rady, w dniu 6 września 2021 r. w godz. 16:00 - 18:00 w Domu Kultury Kolejarz w Stargardzie, ul. Szczecińska 17. W spotkaniu udział weźmie Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej →

Dożynki Gminne 2021

DODANO: 2021-09-03 07:38:28

W ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się obchody gminnego święta plonów. Dożynki rozpoczęła msza św. w Kościele św. Michała Archanioła, którą celebrował ks. Sebastian Stawierej. Podczas mszy wystąpił dobrzański Chór Apasjonata Po mszy odbył się konkurs na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy". Do konkursu swoje wieńce zgłosiło siedem sołectw: Biała, Błotno, Bytowo, Kozy, Odargowo, Ognica oraz Szadzko. Następnie mieszkańcy oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek w ogrodzie za plebanią. Tam czas umilały śpiewem Panie z Zespołu Wokalnego z Ińska. Po naradzie komisja konkursowa ogłosiła, że największe uznanie zyskał wieniec z Bytowa.

Dożynki Gminne 2021 nie odbyłyby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób.

Burmistrz Dobrzan - organizator dożynek - składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy ich organizacji, m.in.:

Sołtysom, Radom Sołeckim i Mieszkańcom Sołectw za przygotowane wieńce,

Starostom Agnieszce Tomporowskiej i Krzysztofowi Rudawskiemu,

Pani Radnej Helenie Waszczuk,

ks. Proboszczowi Bogusławowi Koziołowi, ks. Sebastianowi Stawierejowi,

Chórowi Apasjonata,

Panu Eugeniuszowi Radożyckiemu, Panu Wiesławowi Kruszyńskiemu, Panu Radnemu Grzegorzowi Raubo, Nikoli Tomporowskiej,

Pracownikom Urzędu Miejskiego w Dobrzanach.

czytaj więcej →

Festyn Rodzinny

DODANO: 2021-09-02 08:28:44

28 sierpnia br. w Parku Miejskim w Dobrzanach odbył się Festyn Rodzinny. Dla mieszkańców czekało wiele atrakcji. O godzinie 12:00 imprezę otworzył Burmistrz Dobrzan Paweł Filip. Chwilę po rozpoczęciu festynu do wspólnej zabawy zapraszał Teatr Kulka, chwilę po 14:00 zaczęło się kolorowe szaleństwo czyli Splash of colors - święto kolorów Holi. Kolorowy wir zabawy porwał również Burmistrza Dobrzan. O 15:00 odbyła się loteria szczepionkowa. Po loterii z programem autorskim wystąpił dla najmłodszych Teatr Kulka. Na festynie pojawiło się również Wojsko Polskie, które umożliwiło zwiedzanie Kołowego Transportera Opancerzonego ROSOMAK (2 batalionu piechoty zmotoryzowanej Ułanów Jazłowieckich z Stargardu) oraz pojazdu Patrolu Saperskiego (2 stargardzki batalion saperów z Stargardu). Chętni mogli przymierzyć kombinezon saperski bądź sfotografować się z bronią. Dla chętnych w godzinach od 15:00-16:30 działał punkt szczepień. Jeśli komuś brakowało cukru mógł zjeść watę cukrową. Przez cały festynu do dyspozycji najmłodszych były dmuchańce oraz stanowisko z malowaniem twarzy.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz Gratulujemy szczęśliwcom loterii szczepionkowej.

Grupa dzieci i młodzieży posypana kolorowymi proszkami

czytaj więcej →

Rodowity Dobrzaniak

DODANO: 2021-09-01 08:39:20

We wtorek 30 sierpnia br. został wręczony akt urodzenia rodzicom Emila, chłopca który urodził się w Dobrzanach. Burmistrz Dobrzan przekazał również wyprawkę dla Emila oraz pogratulował Zespołowi ratownictwa medycznego Z0174 z Chociwla Marzenie Pustelnik i Marcinowi Polichońskiemu sprawnego odebrania porodu.

od lewej: dwoje ratowników medycznych, kobieta i mężczyzna, mężczyzna w garniturze trzymający niemowlę, kobieta, chłopiec, mężczyzna. Przed osobami stoi szary wózek na wózku kolorowa torba prezentowa

czytaj więcej →

Dożynki w Szadzku

DODANO: 2021-09-01 07:55:03

W dniu 28 sierpnia br. w Sołectwie Szadzko odbyły się dożynki. Dla gości przygotowany był poczęstunek, a czas umilał zespół Biesiada.

W dożynkach wzięli udział Burmistrz Dobrzan oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrzanach.

Osoby siedzą przy stołach na świeżym powietrzu

 

 

zdjęcia: Sołectwo Szadzko

czytaj więcej →

Powodzenia w nowy Roku Szkolnym

DODANO: 2021-09-01 07:33:07

Z okazji rozpoczynającego się

Roku Szkolnego 2021/22

życzymy wszystkim Uczniom samych dobrych wyników i sukcesów w nauce,

a Gronu Pedagogicznemu satysfakcji z wykonywanej pracy. 

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrzanach                 Burmistrz Dobrzan

Wiesław Borzęcki wraz z Radą Miejską                               Paweł Filip

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Narodowy Spis Powszechny

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy