Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Uhonorowano dobrzaniankę "Sprawiedliwy wśród narodów świata"

DODANO: 2019-10-28 12:25:43

W piątek 25 października br. w Urzędzie Miasta w Poznaniu uhonorowano medalami „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. Jest to odznaczenie mające oddać hołd Bohaterom, którzy bezinteresownie, czysto humanitarnych pobudek narażali życie dla ratowania swoich żydowskich przyjaciół, sąsiadów, znajomych, a często zupełnie obcych ludzi skazanych na Zagładę, przyznawane przez Instytut Pamięci Narodowej Yad Vashem w Jerozolimie. Wśród odznaczonych została mieszkanka Dobrzan śp. Pani Jadwiga Sawko wraz z mamą oraz bratem i siostrą. W imieniu bohaterów odznaczenie z rąk Pani Irit Yakhnes, Attache ds. Dyplomacji Publicznej Ambasady Izraela w Polsce odebrała Pani Anna Janiszewska wraz z mężem.

czytaj więcej →

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

DODANO: 2019-10-28 11:49:09

 Rocznica złotych godów to niezwykłe wydarzenie, szczególne święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.   

Uroczyste spotkanie par obchodzących złote gody małżeńskie odbyło się 25 października 2019 r. w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego        

w Dobrzanach.

Złote Gody świętowało 8 pary z Gminy Dobrzany:

  1. Państwo Jerzy i Alicja Kornet
  2. Państwo Jan i Wanda Krzyżak
  3. Adam i Halina Kuźniewscy
  4. Państwo Stanisława i Regina Sosnowscy
  5. Państwo Paweł i Irena Dańko
  6. Państwo Władysław i Halina Giera
  7. Państwo Kazimierz i Teresa Kruszyńscy
  8. Państwo Heliodor i Ewa Wiśniewscy

   Na uroczystość przybyli przedstawiciele władzy gminy: Zastępca Burmistrza Dobrzan Bogdan Syganiec oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrzanach Wiesław Borzęcki. Obchody Złotych Godów rozpoczęły się  o godz. 16:00 uroczystym przywitaniem gości przez Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszkę Piątkowską. Zastępca Burmistrza Dobrzan dokonała w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Jubilaci otrzymali kwiaty i pamiątkowe dyplomy. Po ceremonii kierownik USC zaprosiła na wspólny toast lampką szampana i tort. Były również wspólne zdjęcia, rozmowy i wspomnienia w miłej atmosferze. Całość uroczystości uświetnił występ wokalistek Kai Janowicz oraz Darii Szymanowskiej.

„Życzymy Państwu kolejnych lat życia w zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu.”

czytaj więcej →

100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

DODANO: 2019-10-28 10:38:12

W czwartek 24 października br. w Stargardzkim Centrum Kultury w Stargardzie odbyła się jubileuszowa gala z okazji 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.Uroczystość była okazją do podsumowania działalności TPD. Podczas części artystycznej na scenie swoje umiejętności taneczne zgromadzonym gościom zaprezentowały dzieci ze świetlicy w Dobrzanach oraz zespół „Just Dance” z Lutkowa. W trakcie gali przyznano Odznaki Przyjaciela Dziecka za wieloletnią współpracę. Odznaczenia otrzymali: Burmistrz Dobrzan Anna Gibas, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrzanach Wiesław Borzęcki, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Grażyna Koczot, Kierownik ds. Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkola Alina Zdziebłowska, Radny Rady Miejskiej w Dobrzanach Andrzej Orzechowski, Sołtys Bytowa Izabela Gwóźdź, Sołtys Lutkowa Norbert Pukajło oraz Mariola Misiek i Krzysztof Kardasiewicz.

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy