Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Spotkanie w sprawie aktualizacji zapisów Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2017- 2023

DODANO: 2019-02-07 09:16:50

BURMISTRZ DOBRZAN ZAPRASZA
do zapoznania się ze zmianami zapisów w
Lokalnym Programie Rewitalizacji dla Gminy Dobrzany


W związku z trwającymi pracami nad aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji, zapraszamy mieszkańców gminy, w szczególności mieszkańców obszarów zdegradowanych, ujętych w Programie oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, do zapoznania się z wprowadzanymi zmianami w projektach:

D1 - adaptacja części pomieszczeń znajdujących się w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach na wielofunkcyjną salę widowiskową oraz pozalekcyjnych kół zainteresowań z zapleczem,

D7 - remont i przebudowa budynku po pogotowiu na Międzypokoleniowe centrum Aktywności Społecznej i remizy strażackiej na Centrum Ratowniczo – Gaśnicze.

Projekt dokumentu dostępny jest od dnia 7 lutego 2019 roku na stronie www.dobrzany.pl oraz w okresie od dnia 7 lutego 2019 r. do 11 lutego 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Dobrzanach, pokój nr 7, w godz. od 8:00 do 10:00.

Ponadto, dokument o którym mowa wyżej, w części dotyczącej wprowadzanych zmian, poddaje się konsultacjom, które odbędą się w dniu 11 lutego 2019 r. w godz. od 12:00 do 14:00 w Urzędzie Miejskim, pokój nr 7.

Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Dobrzany - załącznik do uchwały

czytaj więcej →

APEL DO MIESZKAŃCÓW GIMNY DOBRZANY „Zamień PIT na lepszy byt! Płać podatki tu, gdzie mieszkasz”

DODANO: 2019-01-31 07:36:38

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dobrzany,

Jeżeli mieszkacie na terenie gminy Dobrzany, a zameldowani jesteście na terenie innej gminy wskażcie w rocznym zeznaniu podatkowym PIT Gminę Dobrzany jako miejsce swojego zamieszkania.

Gmina jest bogata bogactwem swoich mieszkańców!

Pieniądze z podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli z rozliczeń rocznych w PIT, trafiają w około 38 proc. do budżetu gminy, w której mieszkasz. Te pieniądze można przeznaczyć na kształtowanie najbliższego Ci otoczenia i finansowanie usług publicznych, z których na co dzień korzystasz. W 2018 roku była to kwota ponad 2 mln złotych. Ta kwota może być znacznie wyższa - zależy to tylko od Państwa dobrej woli.

Dlatego apelujemy!

Jeżeli na dzień 31 grudnia 2018 roku mieszkaliście na terenie Gminy Dobrzany (a nie jesteście tutaj zameldowani), to prosimy o wskazanie faktycznego miejsca zamieszkania w Gminie Dobrzany w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego (PIT).

Jak to zrobić:

Należy wskazać w zeznaniu rocznym PIT, jako miejsce zamieszkania: Gminę Dobrzany, a jako właściwy Urząd Skarbowy – Urząd Skarbowy w Stargardzie ul. Towarowa 15, 73-110 Stargard.

„TU MIESZKAM TU PŁACĘ PODATKI”

czytaj więcej →

DODANO: 2019-01-29 13:18:47

Informuję, że 25 stycznia 2019 roku nasz Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nr 3628 został rozliczony i rozwiązany.

Ostatecznie zebraliśmy sumę 21 209,07 złotych.

Chciałabym jeszcze raz podziękować wszystkim wolontariuszom, darczyńcom , rodzicom , uczniom oraz organizatorom i współorganizatorom za ogrom trudu i czasu włożonego w organizację Sztabu oraz wydarzeń związanych z Finałem. Wspólnie zorganizowaliśmy wyjątkowe w swoim rodzaju wydarzenie, jakim niewątpliwie jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszam do współpracy przy organizacji następnego Finału.

Szef Sztabu WOŚP

Zdziebłowska Alina

czytaj więcej →

Zabawa z okazji Dnia Babci i Dziadka

DODANO: 2019-01-28 15:04:20

W piątek 25 stycznia Mieszkańcy Dobrzan spotkali się w świetlicy wiejskiej w Kozach, aby świętować Dzień Babci i Dziadka. Burmistrz Dobrzan Anna Gibas rozpoczęła uroczystość od złożenia najserdeczniejszych życzeń wszystkim Seniorom, a także podziękowała za liczny udział w uroczystości. Święto z okazji Dnia Babci i Dziadka jest jedną z niewielu okazji, aby nasi Mieszkańcy mogli spotkać się w tak licznym gronie.

 W tym roku w imprezie wzięło udział około 60 osób. Specjalnie na tę okoliczność dzieci ze świetlicy w Kozach przedstawiły program artystyczny. Wszystkie występy małych artystów spotkały się z uznaniem Dziadków, i zostały nagrodzone gromkimi brawami. W kolejnej części spotkania Goście ochoczo śpiewali i bawili się przy dźwiękach zespołu muzycznego „Fart” ze Stargardu. Impreza zakończyła się planowo czyli o godz. 20:00.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które swoim zaangażowaniem i pracą przyczyniły się do organizacji wieczoru.

Babciom i Dziadkom z Gminy Dobrzany, życzymy wielu lat w zdrowiu i szacunku najbliższych osób. Sto lat!

 

czytaj więcej →

DODANO: 2019-01-25 09:57:43

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W GŁOSOWANIU NA 
SPORTOWCA ROKU GMINY DOBRZANY 2018

  • SONDA DO GŁOSOWANIA ZNAJNDUJE SIĘ W LEWYM DOLNYM ROGU STRONY

 Głosować można do 11 lutego 2019 r. do godz. 12:00 (na każdego uczestnika można oddać jeden głos)

Do tytułu nominowani są:

  1. Ścisłowski Adrian – WKS „Saturn” Szadzko
  2. Łyp Bartłomiej – MKS „Zorza” Dobrzany
  3. Dziewiński Dawid – MKS „Zorza” Dobrzany
  4. Dutkowski Michał – MKS „Zorza” Dobrzany
  5. Linhard Bożena – nordic walking
  6. Irena Wąs – nordic walking
czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy