Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Udział dzieci z ognisk wychowawczych TPD w projekcie „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie”.

DODANO: 2017-05-08 20:42:03

W dniu 07.05.2017r. dzieci z 10 Ognisk Wychowawczych TPD z terenu gminy Dobrzany wzięły udział w koncercie pt.:"Magia Mangi " i zajęciach edukacyjnych w ramach projektu "Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie". Organizatorem projektu była Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Dziękuję w imieniu dzieci, rodziców i wychowawców TPD za wspaniałe przeżycia i ogromną dawkę wiedzy. Było cudownie, na pewno jeszcze odwiedzimy to piękne miejsce.

Kierownik TPD Dobrzany, Roksana Janowicz

czytaj więcej →

Motozające ze Stowarzyszenia MOTOCYKLIŚCI DLA DZIECI odwiedziły Ogniska Wychowawcze TPD.

DODANO: 2017-05-03 12:10:19

W dniu 22.04.2017r.  Motozające ze STOWARZYSZENIA MOTOCYKLIŚCI DLA DZIECI odwiedziły ponad setkę dzieci z 10 Ognisk Wychowawczych TPD z terenu gminy Dobrzany. W imieniu dzieci, rodziców oraz wychowawców  TPD  dziękuję za prezenty, upominki, słodycze i książki, przejażdżkę na motocyklach a szczególnie za samą obecność. Składam Wam w podzięce nasze serducha bo jesteście WSPANIALI.

Roksana Janowicz

kierownik TPD oddział  Dobrzany

czytaj więcej →

DODANO: 2017-05-03 11:57:50

Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szczecinie prowadzony przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny ma przyjemność poinformować, że także w roku 2017 udziela bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz członkom ich rodzin.

Pomoc obejmuje: poradnictwo psychologiczne, psychoterapię, poradnictwo prawne, udzielenie schronienia oraz pomoc materialna obejmująca m.in. zakup żywności, finansowanie edukacji, czynszu i inne. Pomoc jest udzielana ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem Ministerstwa Sprawiedliwości

W roku 2017 pomoc jest świadczona w Ośrodku w Szczecinie przy ul. Energetyków 10 oraz w Łobzie, w siedzibie PCPR. Zwracamy się z prośbą o kierowanie osób pokrzywdzonych przestępstwem do naszego Ośrodka (działamy od 2009r.) W razie pytań osobą do kontaktu jest Olga Brążkowska, wiceprezes Stowarzyszenia, osoba I kontaktu w Ośrodku, tel 663 608 607.

Tel do Ośrodka 663 606 609  czynny pon 8:00-20:00, wt-pt 8:0-18:00 oraz sobota 8:00-15:00

Stowarzyszenie SOS dla Rodziny 

ul. Energetyków 10, 70-656 Szczecin

www.sos.home.pl

Szczegółowe informacje na temat ośrodka

czytaj więcej →

Nowy Sołtys w Sołectwie Lutkowo

DODANO: 2017-04-25 14:24:27

W dniu 24 kwietnia 2017 r. w Sołectwie Lutkowo Zebranie Wiejskie wybrało nowego Sołtysa.

Dotychczasowy Sołtys Pani Dagmara Smuga zrezygnowała z pełnienia tej funkcji w trakcie trwania kadencji.

W Zebraniu udział wzięło 27 mieszkańców Sołectwa, kandydat na tą funkcję był tylko jeden w osobie Pani Edyty Białek. W głosowaniu tajnym, zdecydowaną większością głosów, Pani Edyta Białek została wybrana na Sołtysa Sołectwa Lutkowo.

Pani Dagmarze Smuga dziękujemy za trud i wysiłek włożony w działania na rzecz lokalnej społeczności, natomiast Pani Edycie Białek życzymy wytrwałości, wielu ciekawych inicjatyw, satysfakcji z pełnienia tej, tak ważnej, funkcji społecznej. 

Wkrótce czekają nas wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej Sołectwa Lutkowo, której członkiem była Pani Edyta Białek. W związku z wyborem na Sołtysa złożyła rezygnację z pracy w Radzie Sołeckiej.

Wybory uzupełniające zarządza Rada Miejska w Dobrzanach.

czytaj więcej →

Poradnik „Biało-Czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe

DODANO: 2017-04-25 07:45:39

Broszury

Publikacja MSWiA w przystępny sposób objaśnia wiele pojęć i różnic w nazwach, które nie dla wszystkich mogą być zrozumiałe, a są używane nie tylko w pismach urzędowych i opracowaniach weksylologicznych.
Autorem publikacji jest Alfred Znamierowski ekspert w dziedzinie weksylologii, członek Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA.

„Biało-Czerwona” zawiera wskazówki jak prezentować barwy narodowe, polską flagę, a także bannery w przestrzeni publicznej.  Kwestia ta nie została do tej pory uregulowana ustawowo. Wiele jednostek samorządu terytorialnego i instytucji państwowych nie wie, w jakiej kolejności na masztach i w pomieszczeniach umieszczać flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej z flagami innych państw i jednostek samorządu terytorialnego.

Wskazówki zawarte w publikacji MSWiA dotyczą różnych okoliczności, między innymi żałoby, marszów czy powitania gości  zagranicznych.

Autor wyjaśnia również, na przykład kibicom, że nazwy miejscowości, z których przyjeżdżają na zawody sportowe można umieszczać na barwach narodowych, a nie flagach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Polska flaga ma proporcje 5:8.

Wydanie drugie rozszerzone zostało o rozdział  „Flagi podczas konferencji i wizyt”. Warto pamiętać o tym, że kolejność flag jest znaczącym sygnałem. Ze względów kurtuazyjnych można umieścić flagę państwa, z którego pochodzi gość, na pierwszym miejscu przed flagą polską. Dotyczy to jednak wizyt najwyższych rangą przywódców  takich jak głowa państwa lub szef rządu. 

Publikacja pt. „Biało-Czerwona” zawiera instrukcje, które mogą się przydać każdemu, kto szanuje nasze barwy narodowe. Wydanie drugie jest dostępne w pliku zamieszczonym poniżej.

Publikacja MSWiA "Biało-Czerwona"

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy