Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Dożynki Gminne 2019

DODANO: 2019-09-05 09:15:00

W ostatnią sobotę wakacji w Dobrzanach odbyły się Dożynki Gminne. Obchody gminnego święta plonów rozpoczęła msza św. w Kościele św. Michała Archanioła w Dobrzanach, którą celebrował Ks. Proboszcz Bogusław Kozioł.
Następnie Mieszkańcy Gminy przy akompaniamencie zespołu „Biesiada” z Szadzka, w asyście strażaków z OSP Dobrzany oraz wojów z Drużyny Wikingów „Huginns Hird” ze Szczecina, przeszli w barwnym korowodzie spod kościoła do Parku Miejskiego.
W Parku Miejskim Burmistrz Dobrzan Pani Anna Gibas przywitała zaproszonych gości oraz Mieszkańców Gminy, zachęcając do wspólnego świętowania podczas pięknej słonecznej pogody.
W tym roku Starościną oraz Starostą dożynek byli Pani Anna Sobek oraz Pan Mateusz Kiłoczko, którzy pełniąc, swoje funkcje rozdawali chleb dziękczynny oraz jabłka.
Podczas tegorocznego święta plonów zostały przeprowadzone trzy konkursy dożynkowe.
Do konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” swoje wieńce zgłosiło osiem sołectw: Biała, Błotno, Bytowo, Kozy, Lutkowo, Odargowo, Ognica oraz Szadzko. Decyzją komisji konkursowej główną nagrodę zdobył wieniec przygotowany przez Sołectwo Bytowo.
Konkurs pn. „Dożynkowa Dekoracja Parku Miejskiego” został przeprowadzony po raz pierwszy. Zgłoszono do niego pięć dekoracji, z sołectw: Biała, Błotno, Bytowo, Dolice i Szadzko. Największe uznanie zyskała dekoracja z Sołectwa Biała i to ona została ogłoszona pierwszym zwycięzcą tego konkursu.
W obu konkursach nagrody i wyróżnienia wręczał Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Jarosław Rzepa.
Poza wyżej wymienionymi konkursami po raz piąty odbyła się rywalizacja na „Dożynkowe Smaki”. Do konkursu zgłoszono siedem potraw. Komisja konkursowa miała trudności z  jednogłośnym wybraniem zwycięzców. Ostateczne lista laureatów przedstawiała się następująco:
I miejsce: Pani Aldona Andalukiewicz i Pani Natalia Sałapata;
II miejsce: Pani Ewa Śledziona i Pani Irena Seredyńska;
III miejsce: Pani Anna Poniżnik.
Nagrodami w tegorocznym konkursie był mały sprzęt kuchenny ufundowany przez firmę „Remondis”.
Swoją piątą edycję miał również marsz Nordic Walking, którego pomysłodawczynią jest Pani Bożena Linhard. Podczas tegorocznego marszu uczestniczki pokonały siedmiokilometrową trasę. Na mecie na strudzonych marszowiczów czekały okolicznościowe medale i upominki.
Również podczas dożynek został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszą działkę” zorganizowany przez Rodzinne Ogrody Działkowe. Tegoroczna klasyfikacja przedstawiała się następująco :
I miejsce: Państwo Elżbieta i Stanisława Buczyńscy;
II miejsce: Państwo Barbara i Władysław Rajszlowie;
III miejsce: Państwo Janina i Edward Próchenkowie.
Oczywiście Dożynki Gminne 2019 to nie tylko konkursy, ponieważ na zaproszonych gości i Mieszkańców Gminy czekały nie tylko muzyczne atrakcje. Na scenie  zaprezentował się zespół „Biesiada” z Szadzka, śpiewały i tańczyły dzieci ze świetlic z terenu Gminy Dobrzany, zaś pokaz swoich umiejętności wokalnych dał Oliwier Michalczuk, a także Kaja Janowicz i Daria Szymanowska. Gwiazdą wieczoru na muzycznej scenie był Endrju. Następie do późnych godzin nocnych bawiono się przy muzyce prezentowanej przez zespół Fart.
Mieszkańcy Gminy Dobrzany po raz pierwszy mogli podziwiać pokaz walk oraz szyków przygotowany przez Drużynę Wikingów „Hugins Hird” ze Szczecina.  
Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których  przygotowano nieodpłatne atrakcje tj: dmuchańce, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, tatuaże, kąpiel w pianie czy przejażdżkę wozem.

Dożynki Gminne 2019 nie odbyłyby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób.
Burmistrz Dobrzan – organizator dożynek – składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy ich organizacji, m.in.:
Starostom Annie Sobek i Mateuszowi Kiłoczoko,
Ks. Proboszczowi Bogusławowi Koziołowi;
Stefanowi Olejnikowi za użyczenie wozu z koniem oraz Pani Sołtys i Mieszkańcom Odargowa za przystrojenie wozu;
OSP Dobrzany i prezesowi Józefowi Szczypułkowskiemu;
Nikoli Motyl i Dorocie Stawskiej za dary dziękczynne do kościoła;
Paniom Halinie Kokolus, Krystynie Trytek i Bożenie Naróg za ustrojenie ołtarza kościoła;
Panom Lechowi Kacprzykowi i Piotrowi Zaśko za wóz i bryczkę do korowodu oraz przejażdżki;
Pani Sołtys i Mieszkańcom Błotna za wóz z kukłami do dekoracji parku;
Sołtysom, Radom Sołeckim i Mieszkańcom Sołectw za przygotowane wieńce i dekoracje;
Rodzinnym Ogrodom Działkowym;
Wystawcom za stoiska: Nadleśnictwo, ogrodnictwo;
Akademia Wolontariuszy za atrakcje dla najmłodszych;
Pracownikom prac interwencyjnych za rozłożenie ław i namiotów;
Pracownikom Urzędu Miejskiego, Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Biblioteki Publicznej, Praktykantce za udekorowanie parku, obsługę mieszkańców podczas Dożynek Gminnych;
Sponsorowi nagród w konkursie „Dożynkowe Smaki” firmie „Remondis”;
wszystkim zaangażowanym dzieciom z placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Kai Janowicz, Darii Szymanowskiej, Oliwerowi Michalczukowi;
Paniom Katarzynie Stępnik, Marioli Misiek za dekoracje;
Zespołowi „Biesiada” z Szadzka.

czytaj więcej →

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

DODANO: 2019-09-03 07:51:27

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej w poniedziałek 2 września br. o godzinie 9:00 w hali widowiskowo - sportowej w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach miało miejsce oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020.

W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Dobrzan Pani Anna Gibas oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrzanach Pan Wiesław Borzęcki, a przede wszystkim uczniowie naszej szkoły wraz rodzicami i nauczycielami.

Był to również pierwszy dzień pracy nowego dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach. Tę funkcję na lata 2019 - 2024 objęła Pani Krystyna Bugajna.

czytaj więcej →

Zawiadomienie - przerwa w dostawie wody w miejscowości Dobrzany

DODANO: 2019-09-02 14:46:58

Zakład Gospodarki Komunalnej w Dobrzanach informuje, że w dniu 4.09.2019 r.  w miejscowości Dobrzany między godziną 9:00 a 13:00 wystąpią przerwy w dostawie wody.

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy