Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


„Suche drewno nie musi być opałem – dekorujemy Park miejski ”

DODANO: 2018-09-04 11:48:13

W dniu 31 sierpnia 2018 roku w Parku nad Rzeczką odbyło się podsumowanie projektu pt. „Suche drewno nie musi być opałem – dekorujemy Park miejski z programu SPOŁECZNIK 2018 organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dobrzan „Złoty Szpon”.

Dzieci i młodzież pod okiem dorosłych w okresie lipiec i sierpień b.r. wykonywały przedmioty z odpadów drewna, które mają stanowić dekorację Parku, następnie je konserwowały i ozdabiały farbami. Były to m.in. figury, ramki, deseczki drewniane zdobione szablonami.

Uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty z rąk p. Teresy Knape.

Na pokaz wykonanych prac oprócz uczestników, przybyli zaproszeni goście. Przy ognisku piekąc kiełbaski i przegryzając czymś słodkim dzielili się uwagami na temat wykonanych prac.

 

czytaj więcej →

UWAGA – ZMIANY W PRAWIE ŁOWIECKIM

DODANO: 2018-08-28 07:29:30

W związku z wejściem w życie z dniem 23 sierpnia 2018 roku Ustawy z dnia 15 czerwca 2018 roku o zmianie ustawy –Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw ( Dz. U z 2018r. poz.1507), Gmina Dobrzany informuje, że zgodnie z art. 46 ust. 3 ww ustawy, wniosek o szacowanie szkód w uprawach i płodach rolnych wyrządzonych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny , w tym ustalenie wysokości odszkodowania, właściciel albo posiadacz gruntów rolnych składa do dzierżawcy albo zarządcy obwodu łowieckiego.
Znowelizowana treść art. 46 ust. 2 Ustawy wskazuje, że szacowania szkód i ustalania wysokości odszkodowania dokonuje zespół składający się z przedstawiciela wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego, przedstawiciela dzierżawcy albo zarządcy obwodu łowieckiego i przedstawiciela właściciela albo posiadacza gruntów rolnych na terenie których wystąpiła szkoda.
Wniosek winien zawierać niezbędne informacje takie jak: - imię i nazwisko albo nazwę, adres miejsca zamieszkania albo adres i siedzibę oraz numer telefonu właściciela albo posiadacza gruntów rolnych - wskazanie miejsca wystąpienia szkody tj. numer działki i nazwę obrębu - wskazanie rodzaju uszkodzonej uprawy lub płodu rolnego.

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy