Kalendarz imprez

Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzanach

DODANO: 2019-09-10 10:53:37

„Narodowe Czytanie” to akcja pary prezydenckiej promująca czytelnictwo polskich książek, zapoczątkowana w 2012 r. Gminna Biblioteka Publiczna po raz drugi wzięła udział w tym wydarzeniu.
W piątkowe popołudnie 6 września br. w Bibliotece odbyło się spotkanie, podczas którego zaproszeni goście przeczyli trzy spośród ośmiu zaproponowanych w tym nowel.

W programie znalazły się zaproponowane przez Parę Prezydencką polskie nowele:

„Katarynka” Bolesława Prusa,

„Rozdzióbią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego

oraz „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

Nowele oraz fragmenty utworów zaprezentowali: Burmistrz Dobrzan, Radni Rady Miejskiej w Dobrzanach, oraz Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach, Nauczyciele, Akademia Wolontariusza działająca w GBP, Biblioteka Szkolna ZSP w Dobrzanach na czele z Panią Beatą Grąźlewską i grupą uczniów, mieszkańcy Dobrzan i przedstawiciele z Filii Biblioteki w Krzemieniu.

Akcja Narodowego Czytanie ma za zadanie wspierać czytelnictwo, ale przede wszystkim promować polską narodową literaturę. Z radością można powiedzieć, że taka akcja narodowego czytania, znajduje zainteresowanie wśród naszej lokalnej społeczności.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Dobrzanach informuje, że w dniu 11 września 2019 r. w miejscowości Sierakowo prowadzone będzie płukanie sieci wodociągowej.

Dnia 24.08.2019 r. o godz. 15.00 w Dobrzanach , odbył się mecz pomiędzy Zorzą Dobrzany a Polonią Płoty w pierwszej części meczu Zorza przeważała , ale nie uwidoczniła tego zdobyciem bramki.W drugiej części do głosu doszła drużyna gości ,która zdobyła dwie bramki jedną  z tzw. spalonego. Drużyna w nowym sezonie ma problemy kadrowe.
Po dobrym wyniku osiągniętym przez naszą drużynę na wiosnę, znaczna część czołowych zawodników zmieniła barwy klubowe, zachęcona korzystniejszymi stypendiami. Do tego należy dołożyć absencje chorobowe trzech czołowych zawodników co daje nam obraz obecnej drużyny. Do pozytywów tej sytuacji należy zaliczyć powrót trzech zawodników w wieku juniorskim z Błękitnych Stargard, którzy brali udział w rozgrywkach ligowych.

Dnia 31.08.2019 r. Zorza Dobrzany udała się na rozegranie meczu piłkarskiego do Mewy Resko . Gdzie o godzinie 14.00 w upale rozegrano mecz piłkarski. Zorza Dobrzany po dobrym początku wyszła na prowadzenie w stosunku 2 : 0, ale przed przerwą zawodnik z Reska ustalił wynik na 2 : 1. Bramki dla Zorzy zdobyli T. Piotrowski a drugą A. Lavryk. Druga połowa meczu była wyrównana ale w zamieszaniu podbramkowym został przez Mewę zdobyty gol i w stosunku 2 : 2 zakończył się ten mecz.
Był to zdobyty pierwszy punkt w tych rozgrywkach .

Dnia 7.09.2019 r. o godz.15.00 Zorza gościła Światowid Łobez , która to drużyna na jesień nie zdobyła żadnego punktu.
Mecz był wyrównanym widowiskiem na trzy minuty przed przerwą T. Piotrowski zdobył prowadzenie dla Zorzy. W drugiej części meczu
był to mecz typowej walki, raz jedni raz drudzy atakowali bramki przeciwników , ale wynik nie uległ zmianie .Zorza zdobyła kolejne punkty , tym razem trzy . Nadmienić trzeba ,że w tym meczu po przerwie chorobowej - kontuzja prawej kostki  - 72 min. wszedł D.Dziewiński.