Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Kampanie informacyjno-edukacyjne

DODANO: 2019-07-05 07:45:54

Zapraszamy mieszkańców Gminy Dobrzany do zapoznania się z kampaniami informacyjno-edukacyjnymi prowadzonymi przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej:

1. Wzmacniacze GSM,

2. Wiem co podpisuję,

3. Klikam z głową.

czytaj więcej →

Jubileusz 20 lecia plenerów uczniów Liceum Plastycznego ze Szczecina „Grupy Julka”

DODANO: 2019-07-03 08:24:57

W dniu 28 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzanach odbył się jubileuszowy wernisaż poplenerowych prac uczniów Liceum Plastycznego ze Szczecina „Grupy Julka”. Organizatorem Plenerów od roku 1999 jest Pan Stanisław Kokolus, który wraz grupą uczniów od dwudziestu lat tworzą wspaniałe obrazy, których tematem są krajobrazy architektoniczne Dobrzan i pobliskich sołectw. Wernisaż otworzyła pani burmistrz Anna Gibas, wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Wiesławem Borzęckim. Następnie głos zabrał pan Stanisław Kokolus , który opowiedział historię dwudziestu lat pracy organizując plenery.

Zebrani goście mieli okazję poznać kulisy tworzenia tych obrazów i usłyszeć ciekawą opowieść o przygodach przy ich tworzeniu. Podczas tegorocznego pleneru uczniowie namalowali aż 65 dzieł, które można obejrzeć w naszej bibliotece. Wiele z nich ukazują nasze ulice i domy oraz okolice Błotna Bytowa i Szadzka. Pobyt umilił nam słodki poczęstunek i pyszna kawa.

Główne obchody jubileuszu 20 lecia plenerów obchodzone były w sobotę 29.06.2019 w Gospodarstwie Agroturystycznym „Tergieniówka”, gdzie został przedstawiony film o tym jak powstawały plenery i ukazywał pracę uczniów ukazując dwudziestoletnią historię plenerów „grupy Julka”. Gospodarze Państwo Radożyccy przygotowali piknik z pysznym obiadem i jubileuszowym tortem.

Wystawę poplenerową z owocnych plenerów będzie można oglądać do 20 sierpnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzanach.

W trakcie wystawy jest możliwość zakupu prac wykonanych przez młodych artystów.

Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej →

Odpust w Ognicy

DODANO: 2019-07-03 08:07:05

W sobotnie popołudnie 29 czerwca w Ognicy miał miejsce odpust. Uroczystości odpustowe rozpoczęły się o godzinie 14:00 Mszą Świętą w kościele w Ognicy. Następnie odbyło się oficjalne złożenie kwiatów pod obeliskiem "Pamięci byłych i obecnych mieszkańców Sołectwa Ognica" przez Panią Burmistrz Annę Gibas w towarzystwie Pana Przewodniczącego rady Miejskiej w Dobrzanach Wiesława Borzęckiego oraz Pana Sołtysa Ognicy Ryszarda Kłyszejko i Księdza Proboszcza Rafała Sorkowicza. Po oficjalnych uroczystościach Sołtys i Rada sołecka w Ognicy zaprosili zaproszonych gości i mieszkańców Ognicy i okolic na poczęstunek oraz występ zespołu Biesiada z Szadzka.

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy