Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


DNI DOBRZAN 2015

DODANO: 2015-07-02 09:28:05

W dniach 27-28 czerwca na terenie Parku Miejskiego w Dobrzanach  miały miejsce coroczne uroczystości obchodów Dni Dobrzan. Organizatorem festynu była Burmistrz Dobrzan Anna Gibas oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Dobrzanach. Jako gospodarz otwarcia dokonała Burmistrz Dobrzan witając licznie grono przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości, którzy mimo licznych zawodowych obowiązków znaleźli czas aby spotkać się z naszymi mieszkańcami. W tym ważnym dla Dobrzan dnu obecnością swoją zaszczycili: Ksiądz Proboszcz Krzysztof Musiałek, Poseł na Sejm Zofia Ławrynowicz, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Witold Ruciński, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Maria Borecka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stargardzkiego Łukasz Plaskacz, Członek Zarządu Rady Powiatu Adam Chrałowicz, Kierownik Stargardzkiego Biura Powiatowego ARiMR Jacek Mysiorek, Burmistrz Recza Wiesław Łoński, Zastępca Burmistrza Suchania Bartłomiej Dąbek, Dyrektor ZSP w Dobrzanach Jerzy Młotkiewicz, Kierownik Posterunku Policji w Dobrzanach Grzegorz Bodys, Przedstawiciele Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Pyrzyc, Prezes Miejskiego Klubu Sportowego w Dobrzanach Wacław Czajkowski, Radio Stargard Marek Synowiecki, Przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Zalewska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej  Zbigniew Kurzymski, a także Radni Rady Miejskiej w Dobrzanach oraz Sołtysi Gminy Dobrzany.

  

W swoim przemówieniu Burmistrz Dobrzan przypomniała o jubileuszu 25-lecia samorządu terytorialnego. Wspomniała, iż samorządność w Polsce jest bardzo młoda, ale należy pamiętać, że skazała PRL na niebyt, a  dzięki ustawie o samorządzie terytorialnym sami kreujemy zmiany i podejmujemy decyzje o dalszym rozwoju i kierunkach w jakich będziemy zmierzać. Podziękowała także pracownikom Urzędu Miejskiego w Dobrzanach, pracownikom na stażach, pracownikom interwencyjnych oraz wolontariuszom za zaangażowanie związane z przygotowaniem Parku Miejskiego i miasta na uroczystość obchodów tegorocznych „Dni Dobrzan 2015”, życząc tym samym wszystkim uczestnikom  festynu odpoczynku i udanej zabawy.

czytaj więcej →

Kampania „Alkohol ciągnie na dno”

DODANO: 2015-06-29 15:21:28

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego ruszył z kampanią informacyjną „Alkohol ciągnie na dno”. Kampania jest kontynuacją wcześniejszych działań Samorządu Województwa dotyczących promocji bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Jej celem jest propagowanie trzeźwości i ukazanie zagrożeń i negatywnych skutków spożywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą. 

Hasło kampanii „Alkohol ciągnie na dno” ma na celu ukazanie zagrożenia „kąpieli z promilami” oraz zachęcenie wypoczywających ludzi do reagowania na sytuacje niebezpieczne np. gdy widzimy osobę nietrzeźwą która wypożycza jakikolwiek sprzęt wodny.

czytaj więcej →

AZBEST - BEZPŁATNY DEMONTAŻ I TRANSPORT !!!!

DODANO: 2015-06-26 11:47:32

Burmistrz Dobrzan zawiadamia,

o dodatkowym naborze wniosków na bezpłatny demontaż, transport i utylizacją pokryć dachowych lub innych elementów zawierających azbest, a także odbiór płyt azbestu  składowanych na nieruchomości.

Dofinansowaniem nie będą objęte koszty związane z zakupem
i montażem nowych pokryć.

Wnioski  złożone do 24  lipca 2015 r.   zostaną zrealizowane:

  • Do 31.10.2015 r.  w przypadku uzbierania wymaganej ilości wniosków do ubiegania się o dofinansowanie,
  • W okresie od lipca do sierpnia 2016 r. w przypadku gdy ilość wniosków będzie niewystarczająca do ubiegania się o dofinansowanie w 2015 r.

Wnioski złożone w okresie od 24 lipca 2015 r. do 31 marca 2016 r. realizowane będą okresie od lipca do sierpnia 2016 r.

Wzór wniosku dostępny jest w tut. Urzędzie oraz na stronie internetowej http://bip.dobrzany.pl/ w zakładce azbest.

Wszelkie informacje można uzyskać w tutejszym Urzędzie pok.7,
od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu  tel. 915620201 wew.27.

Środki na dofinansowanie będą pochodziły  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

O dofinansowanie bezpośrednio z WFOŚiGW w Szczecnie mogą się starać przedsiębiorcy – informacje dostępne są na stronie www.wfos.szczecin.pl
w zakładce aktualności  lub pod nr tel. 91 486 15 56 wew. 134, 137.

Burmistrz Dobrzan

Anna Gibas

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy