Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


INFORMACJA

DODANO: 2015-03-03 10:29:43

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobrzanach informuje mieszkańców o wznowieniu V Sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 5 marca 2015 r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego  w Dobrzanach /Ratusz/. Obrady odbędą się wg porządku przyjętego w dniu 26 lutego 2015 r.

Przewodnicząca Rady Miejskiej
Halina Zalewska

czytaj więcej →

NOWE DOWODY OSOBISTE

DODANO: 2015-02-26 08:46:16

Od 1 MARCA 2015 R. roku wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. Będzie także możliwość elektronicznego przesłania wniosku o wydanie dowodu.

Do wniosku o wydanie dowodu osobistego musimy dołączyć fotografię, która powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku. Format i wymiary nowego dowodu osobistego pozostaną takie same jak dotychczas. Natomiast fotografia będzie taka sama jak ta, która obowiązuje w paszportach. Dowód osobisty będzie ważny przez 10 lat od daty wydania, z wyjątkiem dowodu osobistego wydawanego dzieciom poniżej 5. roku życia, który będzie ważny przez 5 lat. Dowód osobisty będzie mógł odebrać w gminie także pełnomocnik.

W przypadku unieważnienia dowodu osobistego odpowiednia adnotacja zostanie wprowadzona do rejestru dowodów osobistych. Znajdą się w niej informacje o dacie i przyczynie unieważnienia. Unieważniony dowód osobisty, przedłożony w gminie, zostanie przecięty lub przedziurkowany w taki sposób, aby uszkodzeniu uległa fotografia wraz ze znakiem holograficznym.

Nowy wzór dowodu osobistego nie będzie już zawierał informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu i wzroście. Nie będzie też zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego.

czytaj więcej →

Wizyta w Brodnicy

DODANO: 2015-02-25 14:30:35

Przedsiębiorstwo PUWiS zwróciło się z wnioskiem o dzierżawę terenu z przeznaczeniem do lokalizacji inwestycji „Budowa układu przetwarzania zagęszczonych osadów ściekowych na polepszacze gleby oraz nawozy”. W związku z powyższym radni oraz mieszkańcy Dobrzan w dniu 24 lutego udali się do miejscowości Brodnica w celu obejrzenia przykładowych instalacji.

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy